Tap Tap to Zoom
Product Info for Safariland Suede Lined Belt w/ Buckle, 2.25in Wide, Waist 44 in.
The Safariland Suede Lined Belt w/ Buckle, 2.25in Wide, Waist 44 in. Mens Waist Size: 44 in, Color: Black, Width: 2.25 in, Finish: Basketweave, Application: Law Enforcement, Military, Additional Features: 4-Stitch Design with Free-Sliding Keeper to Hold Belt Tip in Place, Belt Width: 2.25 in, Gender: Unisex, Activity/Occasion: Law Enforcement, Military, Fabric/Material: SafariLaminate, Suede Leather, Fastener/Closure Type: Brass Buckle, Belt Style: Duty Belt. is here at OpticsPlanet with great discounts Up to 20% Off! Please also check out more options for Safariland 87 Suede Lined Belt w/ Buckle, 2.25" 87-XX-07B.
Purchase your new Safariland Suede Lined Belt w/ Buckle, 2.25in Wide, Waist 44 in. from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Safariland Suede Lined Belt w/ Buckle, 2.25in Wide, Waist 44 in.
| Mens Waist Size | 44 in |
| Color | Black |
| Width | 2.25 in |
| Finish | Basketweave |
| Application | Law Enforcement, Military |
| Additional Features | 4-Stitch Design with Free-Sliding Keeper to Hold Belt Tip in Place |
| Belt Width | 2.25 in |
| Gender | Unisex |
| Activity/Occasion | Law Enforcement, Military |
| Fabric/Material | SafariLaminate, Suede Leather |
| Fastener/Closure Type | Brass Buckle |
| Belt Style | Duty Belt |