Tap Tap to Zoom
Product Info for Safariland 87V Suede Lined Belt, w/ Hook and Loop System 87V-XX-8B - Size - 34 in
The Safariland 87V Suede Lined Belt, w/ Hook and Loop System 87V-XX-8B - Size - 34 in Mens Waist Size: 34 in, Color: Black, Width: 2.25 in, Finish: Basketweave, Application: Law Enforcement, Military, Tactical, Additional Features: Standard Duty Belt with a Suede Lining, Belt Width: 2.25 in, Gender: Unisex, Activity/Occasion: Law Enforcement, Military, Tactical Operators, Fabric/Material: SafariLaminate, Fastener/Closure Type: Brass Buckle, Belt Style: Duty Belt. is here at OpticsPlanet with unbelievable prices and discounts Up to 20% Off! Please also check out more options for Safariland 87V Suede Lined Belt, w/ Hook and Loop System 87V-XX-8B.
Purchase your new Safariland 87V Suede Lined Belt, w/ Hook and Loop System 87V-XX-8B - Size - 34 in from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Safariland 87V Suede Lined Belt, w/ Hook and Loop System 87V-XX-8B - Size - 34 in
| Mens Waist Size | 34 in |
| Color | Black |
| Width | 2.25 in |
| Finish | Basketweave |
| Application | Law Enforcement, Military, Tactical |
| Additional Features | Standard Duty Belt with a Suede Lining |
| Belt Width | 2.25 in |
| Gender | Unisex |
| Activity/Occasion | Law Enforcement, Military, Tactical Operators |
| Fabric/Material | SafariLaminate |
| Fastener/Closure Type | Brass Buckle |
| Belt Style | Duty Belt |