Tap Tap to Zoom
We've got an AWESOME deal for you!
Product Info for Open Box, Dealer Demo, Safariland 94 Buckleless Belt w/Hook & Loop System, Cordovan, Waist 36in
The Open Box, Dealer Demo, Safariland 94 Buckleless Belt w/Hook & Loop System, Cordovan, Waist 36in Mens Waist Size: 36 in, Color: Cordovan, Width: 2 in, Finish: Basketweave, Belt Width: 2.25 in, Fabric/Material: SafariLaminate, Fastener/Closure Type: Hook/Loop, Belt Style: Duty Belt, Condition: Open Box, Dealer DMO, Condition Quality: Like New, Reason: Open Box. is here at OpticsPlanet with competitive prices Up to 19% Off! Please also check out more options for Safariland 94 Buckleless Belt w/ Hook and Loop System 94-XX-03.
Purchase your new Open Box, Dealer Demo, Safariland 94 Buckleless Belt w/Hook & Loop System, Cordovan, Waist 36in from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Features of Safariland 94 Buckleless Belt w/ Hook and Loop System:
- Features a hidden brass hook and a hook-and-loop closure on both ends
- Belt is lined with a band of hook-and-loop and attaches to the lining on the Model 99, or 992, completing the Buckleless system
Package Contents:
- Safariland 94 Buckleless Belt w/ Hook and Loop System
Specifications for Open Box, Dealer Demo, Safariland 94 Buckleless Belt w/Hook & Loop System, Cordovan, Waist 36in
| Mens Waist Size | 36 in |
| Color | Cordovan |
| Width | 2 in |
| Finish | Basketweave |
| Belt Width | 2.25 in |
| Fabric/Material | SafariLaminate |
| Fastener/Closure Type | Hook/Loop |
| Belt Style | Duty Belt |
| Condition | Open Box, Dealer DMO |
| Condition Quality | Like New |
| Condition Details | Open Box |