Tap Tap to Zoom
The Trijicon RMR cc Mount Plate for Sig Sauer 938/Hellcat, Black, AC32097 Red Dot Sights-Footprint: RMRcc, Optic Cut: Not Applicable, Fabric/Material: Steel, Color: Black, Gun Model: Sig Sauer P938, Springfield Armory Hellcat, Condition: New, Fit: Sig Sauer 938/Hellcat, Gun Make: SIG Sauer, Gun Type: Handgun, Height: 0.9 in, Length: 1.8 in, Mount Type: Dovetail, Weight: 0.1 oz, Width: 0.1 in. is here at OpticsPlanet with great prices and discounts Up to 42% Off! Please also check out more options for Trijicon RMRcc Mount Plate.
Purchase your new Trijicon RMR cc Mount Plate for Sig Sauer 938/Hellcat, Black, AC32097 from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Fits All Glock Pistol Models (excluding Glock MOS)
Designed to be mounted with all full size pistols such as the Glock 17,19, 45 and the compact line of Glock pistols like the 42, 43, 43X
Replaces rear sight to allow the mounting of Trijicon RMRcc
Made from steel, weighs 34 grams.
NOTE: Professional installation recommended. Not designed for Glock MOS style pistols.
Features/Specifications:
Box Dimensions LxWxH: 4inx2.5inx1.5in
Total Package Weight (LB): 0.2
Scope Weight (oz): 0.1
Scope Dimensions: 1.8inx0.9inx0.1in
Model: RMRcc Mount
| Red Dot Sights-Footprint | RMRcc |
| Optic Cut | Not Applicable |
| Fabric/Material | Steel |
| Color | Black |
| Gun Model | Sig Sauer P938, Springfield Armory Hellcat |
| Condition | New |
| Fit | Sig Sauer 938/Hellcat |
| Gun Make | SIG Sauer |
| Gun Type | Handgun |
| Height | 0.9 in |
| Length | 1.8 in |
| Mount Type | Dovetail |
| Weight | 0.1 oz |
| Width | 0.1 in |