Tap Tap to Zoom
Product Info for Beretta Uniform Pro EVO Backpack, Blue, BS911T1932054VUNI
The Beretta Uniform Pro EVO Backpack, Blue, BS911T1932054VUNI Gender: Unisex, Weight: 3 lb, Pack Application: Outdoor, Pack Type: Backpack, Capacity: 20 liters, Pack Volume: 20 liters, Color: Blue, Hydration Compatible: No, Fabric/Material: Canvas, Age Group: Adults, Length: 13.75 in, Width: 8.25 in, Height: 18.5 in, Pack Loading: Top. is here at OpticsPlanet with great discounts ! Please also check out more options for Beretta Uniform Pro EVO Backpack.
Purchase your new Beretta Uniform Pro EVO Backpack, Blue, BS911T1932054VUNI from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Backpack with padded back and shoulder straps. It is equipped with numerous multi-purpose pockets, including one for transporting glasses. This backpack is specifically designed for the clay shooter. Made of a strong and durable canvas it is water proof, and scratch resistant. Padded handle.
Features:
Adjustable padded shoulder straps
YKK zips with double zipper puller
Two front pockets, one designed to carry shooting glasses box
Features of Beretta Uniform Pro EVO Backpack
- Adjustable padded shoulder straps
- YKK zips with double zipper puller
- Two front pockets, one designed to carry shooting glasses box
Package Contents:
- Beretta Uniform Pro EVO Backpack
Specifications for Beretta Uniform Pro EVO Backpack, Blue, BS911T1932054VUNI
| Gender | Unisex |
| Weight | 3 lb |
| Pack Application | Outdoor |
| Pack Type | Backpack |
| Capacity | 20 liters |
| Pack Volume | 20 liters |
| Color | Blue |
| Hydration Compatible | No |
| Fabric/Material | Canvas |
| Age Group | Adults |
| Length | 13.75 in |
| Width | 8.25 in |
| Height | 18.5 in |
| Pack Loading | Top |