DRIFIRE FR Maintenance Coverall - Men's, Fits 34-38 in Waists 32 in, Navy Blue, Large, C88LB01USA-LG32 has been discontinued by DRIFIRE and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Uniforms, Mens and Womens Apparel, BDU Uniforms, Workwear Uniforms, Military & Tactical Gear yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for DRIFIRE FR Maintenance Coverall - Men's, Fits 34-38 in Waists 32 in, Navy Blue, Large, C88LB01USA-LG32
The DRIFIRE FR Maintenance Coverall - Men's, Fits 34-38 in Waists 32 in, Navy Blue, Large, C88LB01USA-LG32 Mens Clothing Size: Large, Color: Navy Blue, Mens Waist Size: 34 - 38 in, Fabric/Material: 6.5 oz. FR Woven Fabric, Fire Resistant: Yes, Adjustability: Adjustable, Age Group: Adults, Apparel Fit: Custom, Activity/Occasion: Tactical, Apparel Application: Military, Work, Compliance: Berry Compliant, Gender: Male, Pockets: Two Chest Pockets, Two Back Pockets, Two Side Pockets, Uniform Type: Technician, Chest/Body Size: 38 - 42 in, Inseam Size: 32 in, Moisture Wicking: No, Odor Control/Anti Bacterial: No. is here at OpticsPlanet with unbelievable prices and discounts Up to 20% Off! Please also check out more options for DRIFIRE FR Maintenance Coverall - Men's.
Purchase your new DRIFIRE FR Maintenance Coverall - Men's, Fits 34-38 in Waists 32 in, Navy Blue, Large, C88LB01USA-LG32 from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.