Tap Tap to Zoom
Product Info for Wiley X WX Sleek Sunglasses - Smoke Grey Lens / Matte Black Frame, CCSLE02
The Wiley X WX Sleek Sunglasses - Smoke Grey Lens / Matte Black Frame, CCSLE02 Apparel Application: Casual, Size: Small/Medium, Age Group: Adults, Frame Color: Matte Black, Matte Black Frame, Temple Length: 121 mm, Lens Color: Smoke Grey, Gender: Unisex, Included Accessories: Removable Facial Cavity, Leash Cord, Case & Cleaning Cloth, Polarized: No, Photochromic: No, Lens Shape: Rectangle, Lens Diameter: 60 mm, Distance Between Lenses: 14 mm, Fit: Standard. is here at OpticsPlanet with fantastic discounts ! Please also check out more options for Wiley X Wx-sleek.
Purchase your new Wiley X WX Sleek Sunglasses - Smoke Grey Lens / Matte Black Frame, CCSLE02 from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
WILEY X - WX SLEEK - Grey Lens/Matte Black Frame . Shatterproof protection with ANSI Z87 and OSHA ratings. Removable soft foam gaskets block out wind/dust while enhancing visual acuity. Includes strap - case - cleaning cloth.
Features/Specifications:
Smoke Grey/Matte Black Frame
Included Accessories:
Case, Strap Cleaning Cloth
Package Contents:
- Wiley X Wx-sleek
Specifications for Wiley X WX Sleek Sunglasses - Smoke Grey Lens / Matte Black Frame, CCSLE02
| Application | Casual |
| Size | Small/Medium |
| Age Group | Adults |
| Frame Color | Matte Black, Matte Black Frame |
| Temple Length | 121 mm |
| Lens Color | Smoke Grey |
| Gender | Unisex |
| Included Accessories | Removable Facial Cavity, Leash Cord, Case & Cleaning Cloth |
| Polarized | No |
| Photochromic | No |
| Lens Shape | Rectangle |
| Lens Diameter | 60 mm |
| Distance Between Lenses | 14 mm |
| Fit | Standard |