Tap Tap to Zoom
The Wiley X WX Saint Sunglasses, Smoke Grey Lens, Matte Black Frame, CHSAI08 Apparel Application: Casual, Frame Color: Matte Black, Size: Small/Medium, Age Group: Adults, Lens Color: Smoke Gray, Photochromic: No, Temple Length: 114 mm, Polarized: No, Gender: Unisex, Included Accessories: Leash Cord, Case & Cleaning Cloth, Quantity: 1, Condition: New, Lens Shape: Square, Temple Design: Wrap, Package Type: Box, Lens Diameter: 68 mm, Distance Between Lenses: 16 mm, Fit: Standard. is here at OpticsPlanet with unbelievable prices and discounts ! Please also check out more options for Wiley X WX Saint Sunglasses.
Purchase your new Wiley X WX Saint Sunglasses, Smoke Grey Lens, Matte Black Frame, CHSAI08 from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
WILEY X - WX SAINT Black Ops Edition - Smoke Grey Lenses with Matte Black Frame. Ballistic impact protection in addition to ANSI Z87 and OSHA ratings. Snap-in snap-out lenses for any/all light conditions. Includes strap - case - cleaning cloth.
Features/Specifications:
Black Ops / Smoke Grey Lens/Matte Black Frame
Included Accessories:
Case, Strap Cleaning Cloth
| Application | Casual |
| Frame Color | Matte Black |
| Size | Small/Medium |
| Age Group | Adults |
| Lens Color | Smoke Gray |
| Photochromic | No |
| Temple Length | 114 mm |
| Polarized | No |
| Gender | Unisex |
| Included Accessories | Leash Cord, Case & Cleaning Cloth |
| Quantity | 1 |
| Condition | New |
| Lens Shape | Square |
| Temple Design | Wrap |
| Package Type | Box |
| Lens Diameter | 68 mm |
| Distance Between Lenses | 16 mm |
| Fit | Standard |