Tap Tap to Zoom
Product Info for Pelican Storm Cases iM3200 Dry Box w/Wheels, 44x14x6in Interior, Olive, Solid Foam iM3200-30001
The Pelican Storm Cases iM3200 Dry Box w/Wheels, 44x14x6in Interior, Olive, Solid Foam iM3200-30001 Color: Olive, Finish: Smooth, Gun Type: Rifle, Fabric/Material: Polymer, Length: 47.2 in, Width: 16.5 in, Condition: New, Depth/Thickness: 6.7 in, Interior: Foam, Internal Length: 44 in, Internal Width: 14 in, Internal Depth/Thickness: 6 in, Wheels: Yes. is here at OpticsPlanet with great deals Up to 21% Off! Please also check out more options for Pelican Storm Cases iM3200 Long Rifle Case.
Purchase your new Pelican Storm Cases iM3200 Dry Box w/Wheels, 44x14x6in Interior, Olive, Solid Foam iM3200-30001 from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Six Press & Pull Latches | Two Double-layered, Soft-grip Handles | Two Padlockable Hasps | In-line Wheels | Vortex® Valve | Powerful Hinges | Lightweight Strong HPX® Resin | Watertight | Guaranteed For Life
Features of Pelican Storm Case iM3200 Dry Box:
- Six Press & Pull Latches
- Two Double - layered, Soft - grip Handles
- Two Pad lockable Hasps
- In Line Wheels
- Vortex Valve
- Flush Powerful Hinges
- Lightweight Strong HPX Resin
- Watertight
- Guaranteed For Life
Package Contents:
- Pelican Storm Case iM3200
Specifications for Pelican Storm Cases iM3200 Dry Box w/Wheels, 44x14x6in Interior, Olive, Solid Foam iM3200-30001
| Color | Olive |
| Finish | Smooth |
| Gun Type | Rifle |
| Fabric/Material | Polymer |
| Length | 47.2 in |
| Width | 16.5 in |
| Condition | New |
| Depth/Thickness | 6.7 in |
| Interior | Foam |
| Internal Length | 44 in |
| Internal Width | 14 in |
| Internal Depth/Thickness | 6 in |
| Wheels | Yes |