Tap Tap to Zoom
Product Info for Pelican Storm Cases IM3410 Long Storm Case, 54.74, with Foam, Black, IM3410-00001
The Pelican Storm Cases IM3410 Long Storm Case, 54.74, with Foam, Black, IM3410-00001 Color: Black, Gun Type: Rifle, Length: 54.74 in, Width: 12.71 in, Depth/Thickness: 6.67 in, Interior: Foam, Internal Length: 54.5 in, Internal Width: 10 in, Internal Depth/Thickness: 6 in, Additional Features: with Foam, Condition: New, Weight: 20 lb, Overall Length: 54.74 in, Wheels: Yes. is here at OpticsPlanet with fantastic deals Up to 17% Off! Please also check out more options for Pelican Storm Cases IM3410 Long Storm Case, 54.74in.
Purchase your new Pelican Storm Cases IM3410 Long Storm Case, 54.74, with Foam, Black, IM3410-00001 from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Watertight, crushproof and dustproof - Vortex® Valve - Powerful Hinges - In-line Wheels - Five Press & Pull Latches - Four Padlockable Hasps - Lightweight Strong HPX® Resin - Guaranteed For Life
Package Contents:
- Pelican Storm Cases IM3410 Long Storm Case
Specifications for Pelican Storm Cases IM3410 Long Storm Case, 54.74, with Foam, Black, IM3410-00001
| Color | Black |
| Gun Type | Rifle |
| Length | 54.74 in |
| Width | 12.71 in |
| Depth/Thickness | 6.67 in |
| Interior | Foam |
| Internal Length | 54.5 in |
| Internal Width | 10 in |
| Internal Depth/Thickness | 6 in |
| Additional Features | with Foam |
| Condition | New |
| Weight | 20 lb |
| Overall Length | 54.74 in |
| Wheels | Yes |