Tap Tap to Zoom
Product Info for Eberlestock Reversible Rain Cover, Coyote / D. Winter, Large, J2RCCW
The Eberlestock Reversible Rain Cover, Coyote / D. Winter, Large, J2RCCW Size: Large, Color: Coyote, D.Winter, Height: 40 in, Width: 40 in, Depth/Thickness: 18 in, Quantity: 1, Package Type: Clam Pack/ Plastic, Condition: New. is here at OpticsPlanet with fantastic discounts Up to 26% Off! Please also check out more options for Eberlestock Reversible Rain Cover.
Purchase your new Eberlestock Reversible Rain Cover, Coyote / D. Winter, Large, J2RCCW from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Eberlestock Reversible Rain Covers are a compact and excellent addition to any pack. These are designed to cover either the entire pack and a weapon that is being carried, or just the pack itself so that you can pull a gun from the scabbard. High quality polyurethane-coated nylon.
Features of Eberlestock Elastic Edge Rain Cover:
- Fully covers most Eberlestock backpacks
- Large model covers all packs and scabbards
- Small model covers smaller packs without scabbards
- Waterproof rain cover
- Reversible from camouflage pattern to hunter orange
- Elastic edges ensure snug fit
Package Contents:
- Eberlestock Reversible Rain Cover
Specifications for Eberlestock Reversible Rain Cover, Coyote / D. Winter, Large, J2RCCW
| Size | Large |
| Color | Coyote, D.Winter |
| Height | 40 in |
| Width | 40 in |
| Depth/Thickness | 18 in |
| Quantity | 1 |
| Package Type | Clam Pack/ Plastic |
| Condition | New |