Tap Tap to Zoom
- Tripod & Bipod Material:
- Steel
- Length:
- 9 in
- Height:
- 9 - 12 in
- Weight:
- 1.04 lb
- Color:
- Black
- Mount Type:
- Dovetail
Code: 1AD-B0-150002-150-002
MPN: 150002
UPC: 755377150024
Product Info for Versa-Pod Model 2 Bipod Rest w/ Rubber Feet
Whether at the range, out hunting, shooting prone or on other surfaces, you can count on the support the Versa-Pod Model 2 Bipod Rest provides. This bipod manufactured by the experts at Versa-Pod features rubber feet and legs that adjust from 9" to 12" and comes with a tactical universal mounting adapter. The Versa-Pod Model 2 Bipod Rest w/ Rubber Feet is the popular choice for versatile shooters.![]()
Specifications for Versa-Pod Model 2 Bipod Rest w/ Rubber Feet:
| Manufacturer: | Versa-Pod |
| Tripod & Bipod Material: | Steel |
| Length: | 9 in |
| Fabric/Material: | 4140 Chrome Moly Steel |
| Height: | 9 - 12 in |
| Weight: | 1.04 lb |
| Color: | Black |
| Mount Type: | Dovetail |
Package Contents:
- Versa-Pod Model 2 Bipod Rest w/ Rubber Feet
- One Universal Mounting Adapter (150-100)
Versa-Pod Model 2 Bipod Rest w/ Rubber Feet Orderable Models
List of Orderable Models
- Versa-Pod Model 2 Bipod Rest w/ Rubber Feet, Black, 150-002 , MPN: 150002 , UPC: 755377150024 , Code: 1AD-B0-150002-150-002