1 of 1 images
Vexilar Fleece Lined POM Hat
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Hat Size, US:
- One Size
- Color:
- Gray
- Additional Features:
- No
Code: VXL-BNE-436765-CAP030
MPN: CAP030
UPC: 052762200303
List: $33.99Save 27%
$24.95
Product Info for Vexilar Fleece Lined Pom Hat
Keep warm and look stylish while fishing or having fun in the cold elements. This cuffed knit features classic grey, white and black colors with logo and a pom on top.![]()
Specifications for Vexilar Fleece Lined Pom Hat:
| Manufacturer: | Vexilar |
| Gender: | Unisex |
| Age Group: | Adults |
| Hat Size, US: | One Size |
| Hat Style: | Hat |
| Color: | Gray |
| Fabric/Material: | Fleece |
| Additional Features: | No |
| Weight: | 0.3 oz |
| Activity/Occasion: | Outdoor |
| Length: | 9 ft |
| Height: | 4 in |
| Width: | 7 in |
Package Contents:
- Vexilar Fleece Lined POM Hat
Vexilar Fleece Lined Pom Hat Orderable Models
List of Orderable Models
- Vexilar Fleece Lined Pom Hat, Gray, Regular, CAP030 , MPN: CAP030 , UPC: 052762200303 , Code: VXL-BNE-436765-CAP030
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare