1 of 2 images
Viper Lille 2 Fixed Blade CF VT4024FCA
2 of 2 images
Viper Lille 2 Fixed Blade CF VT4024FCA
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3 in
- Overall Length:
- 6.75 in
- Blade Material:
- Carbon Steel
- Additional Features:
- Lanyard Hole
- Color:
- Blue
Code: 19T-KN1-VT4024FCA
MPN: VT4024FCA
UPC: 871373589856
List: $301.95Save 30%
$209.99
Product Info for Viper Lille 2 Fixed Blade CF VT4024FCA
6.75" (17.15cm) overall. 3" (7.62cm) satin finish Elmax steel blade. Blue carbon fiber handle. Full tang. Lanyard hole. Black Kydex belt sheath. Boxed.![]()
Specifications for Viper Lille 2 Fixed Blade CF VT4024FCA:
| Manufacturer: | Viper |
| Blade Length: | 3 in |
| Overall Length: | 6.75 in |
| Blade Material: | Carbon Steel |
| Knife Application: | Fixed Blade |
| Weight: | 0.4 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Color: | Blue |
| Length: | 17.15 cm |
Package Contents:
- Viper Lille 2 Fixed Blade CF
Viper Lille 2 Fixed Blade CF VT4024FCA Orderable Models
List of Orderable Models
- Viper Lille 2 Fixed Blade CF VT4024FCA , MPN: VT4024FCA , UPC: 871373589856 , Code: 19T-KN1-VT4024FCA
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare