Tap Tap to Zoom
Read More...
Read More...
Read More...
- Light Output:
- 200 lumens
- Battery Type:
- CR123A
- Color:
- Black
- Included Accessories:
- 1 CR123A Battery
- Condition:
- New
Code: K2-FLW-WPNFL200-VAFLKM
MPN: VAFLKM
UPC: 848754004994
Product Info for VISM KeyMod LED Weapon Flashlight
The low-profile Vism KeyMod Compact Weapon Flashlight is easy to install with no tools needed and needs only 2 KeyMod slots, so it won't eat up your real estate. These Gun Mounted Flashlights from VISM can be operated with a button or with a remote pressure switch. The slim profile of the Vism KeyMod Modular Weapon Flashlight also allows use as a handheld light for more versatility. Try a Vism KeyMod Weapon-Mounted Flashlight for your firearm.![]()
Specifications for VISM KeyMod LED Weapon Flashlight:
| Manufacturer: | VISM |
| Light Output: | 200 lumens |
| Bulb Type: | LED |
| Battery Type: | CR123A |
| Color: | Black |
| Length: | 4 in |
| Weight: | 4.6 - 4.9 oz |
| Included Accessories: | 1 CR123A Battery |
| Condition: | New |
| Mount Type: | KeyMod |
| Fabric/Material: | Anodized Aluminum |
Features of Vism KeyMod Weapon-Mounted Flashlight, K2-FLW-WPNFL200:
- KeyMod Flashlight 3W with multi-function button and remote pressure switch.
- Tooless KeyMod mount that mounts onto any 2 KeyMod slots.
- Securely mounted flashlight can be mounted/removed by turning Mounting Dial with fingers, no tools required.
- 3 Watt Bright CREE LED
- Rear Multi-Function Button for operating flashlight, partial pressing of button for momentary flashlight use, full press will turn flashlight On/Off.
- Features a 3.5mm port for the included remote pressure switch.
- Anodized aluminum construction.
- Uses 1 CR123A Battery (included).
Package Contents:
- Vism KeyMod Weapon Flashlight, K2-FLW-WPNFL200
- Battery
- Remote Pressure Switch
VISM KeyMod LED Weapon Flashlight Orderable Models
List of Orderable Models
- VISM KeyMod LED Weapon Flashlight, CR123A, 200 Lumens, Black, VAFLKM , MPN: VAFLKM , UPC: 848754004994 , Code: K2-FLW-WPNFL200-VAFLKM
VISM KeyMod LED Weapon Flashlight Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- USED VISM KeyMod LED Weapon Flashlight, CR123A, 200 Lumens, Black, VAFLKM, EDEMO1, Used, Condition Fair, Scratches , MPN: VAFLKM-EDEMO1 , Code: K2-FLW-WPNFL200-VAFLKM-EDEMO-SC-D