Tap Tap to Zoom
Code: AM-9JM-212-MX10S135-V11-EA
MPN: MX10S135-V11
Product Info for VWR Vwr Mx 10l Open Bath Ss 120v MX10S135-V11
The VWR Vwr Mx 10l Open Bath Ss 120v MX10S135-V11 was developed to function as the ideally suited product for any person in need of an outstanding choice..![]()
These Hydration from the expert product professionals at Advantech Manufacturing are fashioned using dependable and reliable components, as a way to supply you with a product which is going to be effective for a long time. Designed using some of the very best attainable substances and design, these Hydration through the product professionals at Advantech Manufacturing will last an incredibly long time.
Advantech Manufacturing has been making superior quality products for a number of years, and the VWR Vwr Mx 10l Open Bath Ss 120v MX10S135-V11 is their particular means of showing you exactly how much they care.
Here at OpticsPlanet, we make it our obligation to purchase the most suitable solution for your preferences, and exhibiting the VWR Vwr Mx 10l Open Bath Ss 120v MX10S135-V11 is something that we are delighted to offer.
Specifications for VWR Vwr Mx 10l Open Bath Ss 120v MX10S135-V11:
| Catalog number: | Â 89202-914 |
| Type: | Â PL EQUIP/INST-$1500+ |
| Temperature Range: |  Ambient + 10°C to 85°C |
| Overall Dimensions: | Â 35.3L x 34.2W x 40.6H cm |
| Description: | Â 10L Stainless Steel Tank |
| Working Access: | Â 9.9L x 25.5W x 15.2D cm |
| Electrical: | Â 120V/60Hz |
| Max. pressure flow (l/min): | Â 12.8 |
| Maximum Pressure: | Â 1.8 psi |
| Temperature Stability: |  ± 0.07°C |
Package Contents:
- VWR Vwr Mx 10l Open Bath Ss 120v MX10S135-V11 / 89202-914
VWR Vwr Mx 10l Open Bath Ss 120v MX10S135-V11 Orderable Models
List of Orderable Models
- VWR Vwr Mx 10l Open Bath Ss 120v MX10S135-V11, Unit EA , MPN: MX10S135-V11 , Code: AM-9JM-212-MX10S135-V11-EA