1 of 4 images
Walther BNK5 Linerlock
2 of 4 images
Walther BNK5 Linerlock
3 of 4 images
Walther BNK5 Linerlock
4 of 4 images
Walther BNK5 Linerlock
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Black Wood
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Black
Code: WU-KN-WAL50859-50859-US
MPN: 5.0859-US
UPC: 871373574524
List: $47.99Save $2.00
$45.99
Product Info for Walther BNK5 Linerlock
5" (12.7cm) closed. 3.5" (8.89cm) satin finish 440C stainless blade. Black wood handle. Lanyard hole. Pocket clip. Glass breaker. Black leather belt sheath. Boxed.![]()
Specifications for Walther BNK5 Linerlock:
| Manufacturer: | Walther |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black Wood |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 0.42 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- Walther BNK5 Linerlock
Walther BNK5 Linerlock Orderable Models
List of Orderable Models
- Walther BNK5 Linerlock , MPN: 5.0859-US , UPC: 871373574524 , Code: WU-KN-WAL50859-50859-US
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare