Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.13 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Black
Code: P79-KN-WE20078B1-WE20078B-1
MPN: WE20078B-1
UPC: 763416241343
Product Info for We Knife Co Ltd Press Check Framelock Black
4.5" (11.43cm) closed. 3.13" (7.95cm) black stonewash finish CPM-20CV stainless drop point blade. Black stonewash finish titanium handle with black G10 inlay. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Black nylon zippered storage case. Boxed.![]()
Specifications for We Knife Co Ltd Press Check Framelock Black:
| Manufacturer: | We Knife Co Ltd |
| Blade Length: | 3.13 in |
| Closed Length: | 4.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 0.62 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- We Knife Co Ltd Press Check Framelock Black
We Knife Co Ltd Press Check Framelock Black Orderable Models
List of Orderable Models
- We Knife Co Ltd Press Check Knife, Black - WE20078B-1 , MPN: WE20078B-1 , UPC: 763416241343 , Code: P79-KN-WE20078B1-WE20078B-1