00:31
00:00
/
-00:33
1 of 1 videos
Outac By Defcon 5 - Tactical Marsupium
1 of 3 images
Defcon 5 Outac Tactical Marsupium, Black, OT-MSP01 B
2 of 3 images
Defcon 5 Outac Tactical Marsupium, Tan, OT-MSP01 CT
3 of 3 images
Defcon 5 Outac Tactical Marsupium, Tan, OT-MSP01 CT
Tap Tap to Zoom
Product Videos
Questions & Answers
2 Models Available
Color
All
Search
List: $47.99Save $4.00
$43.99
List: $47.49Save $3.50
$43.99
Product Info for Defcon 5 Outac Tactical Marsupium
Polyester 600 Denier marsupium also adaptable to the OT-BAV12 vest through the Molle system. Detachable inner belt useful for fixing the pistol.![]()
Specifications for Defcon 5 Outac Tactical Marsupium:
| Manufacturer: | Defcon 5 |
| Size: | One Size |
| Pack Size: | One Size |
| Gender: | Unisex |
| Weight: | 0.35 kg |
| Pack Application: | Tactical |
| Width: | 12 cm |
| Length: | 32 cm |
| Height: | 21 cm |
Features of Defcon 5 Outac Tactical Marsupium
- Dimensions : 32 x 21 x 12 cm
- Weight: 0.35 Kg
- 600 Denier Material
Package Contents:
- Defcon 5 Outac Tactical Marsupium
Defcon 5 Outac Tactical Marsupium Orderable Models
List of Orderable Models
- Defcon 5 Outac Tactical Marsupium, Black, OT-MSP01 B , MPN: OT-MSP01 B , UPC: 8055967905358 , Code: DF5-BP5-DEFC5TAC129-OT-MSP01-B
- Defcon 5 Outac Tactical Marsupium, Tan, OT-MSP01 CT , MPN: OT-MSP01 CT , UPC: 8055967905341 , Code: DF5-BP5-DEFC5TAC129-OT-MSP01-CT
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare