Tap Tap to Zoom
Show with deals only:

Code: ZD-HT5-019SS-019BB8JZ0
MPN: 019BB8JZ0
UPC: 792695348115

Code: ZD-HT5-019SS-019BA7PZ0
MPN: 019BA7PZ0
UPC: 792695361718

Code: ZD-HT5-019SS-019TA37Z0
MPN: 019TA37Z0
UPC: 792695317654

Code: ZD-HT5-019SS-019BAP6Z0
MPN: 019BAP6Z0
UPC: 792695311317

Code: ZD-HT5-019SS-019BA37Z0
MPN: 019BA37Z0
UPC: 792695317630

Code: ZD-HT5-019SS-019TB8GZ0
MPN: 019TB8GZ0
UPC: 792695341420

Code: ZD-HT5-019SS-019TBP6Z0
MPN: 019TBP6Z0
UPC: 792695311348

Code: ZD-HT5-019SS-019BB37Z0
MPN: 019BB37Z0
UPC: 792695317647

Code: ZD-HT5-019SS-019TB7PZ0
MPN: 019TB7PZ0
UPC: 792695361749

Code: ZD-HT5-019SS-019TA8JZ0
MPN: 019TA8JZ0
UPC: 792695348122

Code: ZD-HT5-019SS-019BBP6Z0
MPN: 019BBP6Z0
UPC: 792695311324

Code: ZD-HT5-019SS-019TB37Z0
MPN: 019TB37Z0
UPC: 792695317661

Code: ZD-HT5-019SS-019BB8GZ0
MPN: 019BB8GZ0
UPC: 792695341406
Buy Together and Save
This unique holster has been reduced to the barest of essentials, yet offers a secure grip on the handgun thanks to exact molding and adjustable tension device. The Mini Scabbard will accommodate belts up to 1 1/2in wide. Available in black or tan unlined leather. Note: Some models without adjustable tension device.![]()
| Manufacturer: | DeSantis |
| Gun Make: | SIG Sauer |
| Barrel Length: | 2.8 - 3.6 in |
| Holster Type: | Outside the Waistband Holster, Belt Holster |
| Holster Material: | Leather |
| Accessory Attachment System: | Belt Loop |
| Holster Size: | Full Size |
| Finish: | Plain |
| Application: | Daily Carry |
| Quantity: | 1 |
| Belt Loop/Snap Width: | 1.5 in |
| Fastener/Closure Type: | Open Top |
| Included Accessories: | None |
| Condition: | New |
| Age Group: | Adults |
| Retention Level: | Level I |
| Length: | 2.8 in |
| Fabric/Material: | Leather |
| Holster Finish: | Plain |
| Package Type: | Clam Pack/ Plastic |
| Mounted Device Type: | Light |
| Mounted Device Brand: | ITI |
| Country of Origin: | USA |
| Mounted Device Model: | M3X |