Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
Easton Arrow Da Torch 6mm 330 W/ 2" Blazer Vanes 6-pack has been discontinued by Easton and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Archery Equipment, Arrows yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Easton Arrow Da Torch 6mm 330 W/ 2" Blazer Vanes 6-pack
If you're searching for a fantastic deal for the Easton Arrow Da Torch 6mm 330 W/ 2" Blazer Vanes 6-pack, then you've showed up at the right spot..![]()
These Arrows from the expert product professionals at Easton are made using dependable and dependable materials, in order to provide you with product which will be beneficial for countless years. Made utilizing some of the best available components and engineering, these Arrows from the product experts at Easton can last you an exceptionally long time.
Easton has been generating high quality merchandise for a number of years, and the Easton Arrow Da Torch 6mm 330 W/ 2" Blazer Vanes 6-pack is their particular approach to showing you how much they care.
At OpticsPlanet, we ensure that it is our responsibility to obtain the perfect solution for all of your specifications, and exhibiting the Easton Arrow Da Torch 6mm 330 W/ 2" Blazer Vanes 6-pack is something that we are pleased to offer.
Specifications for Easton Arrow Da Torch 6mm 330 W/ 2" Blazer Vanes 6-pack:
| Material: | 6mm reduced diameter carbon |
| Color: | Black/grey/green/white |
| Straightness factor +/-: | .001" |
| Weight tolerance +/-: | 1.0 gr |
| Mechanical: | N |
| Fixed: | N |
| Grain: | 7.9 grains per inch |
| Length: | 31.50" |
| Diameter: | 6mm |
| Other features: | 6mm reduced-diameter high strength carbon fibers, pre-installed 5mm (x) nocks w/ uni bushing 6mm(h) st rps 8-32 inserts, easy target pull |
Package Contents:
- Easton Arrow Da Torch 6mm 330 W/ 2" Blazer Vanes 6-pack
Related Products to Easton Arrow Da Torch 6mm 330 W/ 2" Blazer Vanes 6-pack
Easton Arrow Da Torch 6mm 330 W/ 2" Blazer Vanes 6-pack Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- Easton Arrow Da Torch 6mm 330 W/ 2'' Blazer Vanes 6-pack , MPN: 220747 , UPC: 723560207473 , Code: 1H5-ARR-220747



























































