Tap Tap to Zoom
Read More...
Read More...
Read More...
Read More...
We've got an AWESOME deal for you!
Show with deals only:
Product Info for FAB Defense QR Picatinny Shotgun Shell Holder
The FAB Defense QR Picatinny Shotgun Shell Holder provides you with an extra 5 rounds of 12 gauge for your shotgun. The FAB Defense QR Picatinny Shotgun Shell Holder optimizes your tactical shotgun readiness and easily attaches to a Picatinny rail with Quick Release. These FAB Defense Ammo Pouches are also extremely durable with reinforced polymer composite and no gunsmithing is required.![]()
Specifications for FAB Defense QR Picatinny Shotgun Shell Holder:
| Manufacturer: | FAB Defense |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Polymer |
| Condition: | New |
| Length: | 118 mm, 4.65 in |
| Width: | 38 mm, 1.5 in |
| Height: | 2.36 in, 60 mm |
| Weight: | 0.187 lb, 85 g |
Features of FAB Defense QR Picatinny Shotgun Shell Holder:
- Optimizes Your Tactical Shotgun Readiness
- Conveniently Keeps 5 Extra Rounds Close by for Swift Reload
- 12 Gauge Compatible
- Easily attaches to a Picatinny rail with Quick Release
- No Gunsmithing Required
- Extremely Durable with Reinforced Polymer Composite
Package Contents:
- FAB Defense QR Picatinny Shotgun Shell Holder
FAB Defense QR Picatinny Shotgun Shell Holder Orderable Models
List of Orderable Models
- FAB Defense QR Picatinny Shotgun Shell Holder, 20 Ga., Black, FX-SH6 , MPN: fx-sh6 , UPC: 7290105942197 , Code: 1S0-AM-SHFSB-FX-SH6
- FAB Defense QR Picatinny Shotgun Shell Holder, 12 Ga., Black, FX-SH5 , MPN: fx-sh5 , UPC: 7290105941787 , Code: 1S0-AM-SHFSB-FX-SH5