Tap Tap to Zoom
14% OFF Firearm Parts
- Caliber:
- 9mm Luger
- Color:
- Black
- Threads per Inch:
- 1/2x28
Code: 2AH-MD2-GT32-3-0FAKE-AR-9-1-2X28-LASER
MPN: 3.0FAKE-AR-9-1/2x28-LASER
UPC: 752574662213
Buy Together and Save
Product Info for Guntec USA AR-15 3in Fake Suppressor w/Laser Engraved
Guntec USA has been manufacturing AR-15, AR-308 and AR 9mm accessories since 1989. The goal is to distribute excellent quality, at an economical value.![]()
Specifications for Guntec USA AR-15 3in Fake Suppressor w/Laser Engraved:
| Manufacturer: | Guntec USA |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Length: | 3 in |
| Fabric/Material: | T6 Aluminum |
| Color: | Black |
| Threads per Inch: | 1/2x28 |
| Weight: | 4.5 oz |
| Outer Diameter: | 1.25 in |
| Finish: | Anodized |
Features of Guntec USA AR-15 3in Fake Suppressor w/Laser Engraved
- Extends barrel length 2.25in.
- Functions as a barrel shroud.
- Laser engraved with military style markings.
Package Contents:
- Guntec USA AR-15 3in Fake Suppressor w/Laser Engraved
Guntec USA AR-15 3in Fake Suppressor w/Laser Engraved Orderable Models
List of Orderable Models
- Guntec USA AR-15 3in Fake Suppressor w/Laser Engraved, Black, 3.0FAKE-AR-9-1/2x28-LASER , MPN: 3.0FAKE-AR-9-1/2x28-LASER , UPC: 752574662213 , Code: 2AH-MD2-GT32-3-0FAKE-AR-9-1-2X28-LASER