Tap Tap to Zoom
Read More...
- Color:
- Black
- Gun Type:
- Long Gun
- Length:
- 6.45 in
- Quantity:
- 1
- Included Accessories:
- Drywall anchors, Mounting Screws
- Height:
- 1.55 in
- Width:
- 5.1 in
- Gun Capacity:
- 1 long gun + handguns
Code: 8I-MGN-GCMM-1097608
MPN: 1097608
UPC: 661120417040
Product Info for Lockdown Gun Concealment Magnum Magnet
Features:Firmly holds up to 75lbs Extra large magnetic surface Can hold multiple handguns or a long-gun in any orientation Includes mounting screws and drywall anchors Non-marring soft touch overmolding![]()
Specifications for Lockdown Gun Concealment Magnum Magnet:
| Manufacturer: | Lockdown |
| Color: | Black |
| Gun Type: | Long Gun |
| Length: | 6.45 in |
| Quantity: | 1 |
| Included Accessories: | Drywall anchors, Mounting Screws |
| Height: | 1.55 in |
| Width: | 5.1 in |
| Gun Capacity: | 1 long gun + handguns |
Features of Lockdown Gun Concealment Magnum Magnet
- Firmly holds up to 75lbs
Package Contents:
- Lockdown Gun Concealment Magnum Magnet
Lockdown Gun Concealment Magnum Magnet Orderable Models
List of Orderable Models
- Lockdown Gun Concealment Magnum Magnet, Black, 1097608 , MPN: 1097608 , UPC: 661120417040 , Code: 8I-MGN-GCMM-1097608