Tap Tap to Zoom
Code: MZ6-LF-443-GSW2410-EA
MPN: 443-GSW2410
Product Info for Louisville Ladder 7ft-11in Steel Rolling Warehou 443-GSW2410
Meant to be regarded as a very good item for pretty much anyone, we're confident you will appreciate the Louisville Ladder 7ft-11in Steel Rolling Warehou 443-GSW2410.![]()
These Lab Safety & Apparel from the skilled product professionals at Louisville Ladder are designed working with heavy duty and dependable components, as a way to provide you with a product which will be useful for quite some time. Made using some of the best accessible substances and engineering, these special Lab Safety & Apparel through the product specialists at Louisville Ladder will last an incredibly long time.
Louisville Ladder has been making high-quality products for a very long time, and the Louisville Ladder 7ft-11in Steel Rolling Warehou 443-GSW2410 is their very own means of showing you just how much they care.
Right here at OpticsPlanet, we make it our obligation to receive the best product for all of your requirements, and featuring the Louisville Ladder 7ft-11in Steel Rolling Warehou 443-GSW2410 is a thing that we are happy to offer.
Specifications for Louisville Ladder 7ft-11in Steel Rolling Warehou 443-GSW2410:
| Catalog number: | Â 300083-804 |
| Type: | Â |
| Overall Height: | Â 136 in |
| Depth: | Â 77 in Max |
| Weight: | Â 198 lb |
| Width: | Â 34 in Max |
| Capacity (Weight): | Â 350 lb Max |
| No. of Steps: | Â 10 |
| Platform Height: | Â 100 in |
| Platform Depth: | Â 10 in |
| Step Depth: | Â 7 in |
| Step/Rung Shape: | Â Flat |
| Step/Rung Width: | Â 24 in |
| Supplier No.: | Â 443-GSW2410 |
| Material: | Â Steel |
Package Contents:
- Louisville Ladder 7ft-11in Steel Rolling Warehou 443-GSW2410 / 300083-804
Related Products to Louisville Ladder 7ft-11in Steel Rolling Warehou 443-GSW2410
Louisville Ladder 7ft-11in Steel Rolling Warehou 443-GSW2410 Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- Louisville Ladder 7ft-11in Steel Rolling Warehou 443-GSW2410, Unit EA , MPN: 443-GSW2410 , Code: MZ6-LF-443-GSW2410-EA