Product Info for Progressive Industries EMS-PT50X Portable RV Surge Protector 50 Amp
Features of Progressive Industries EMS-PT50X Portable RV Surge Protector 50 Amp
  • Designed for recreational vehicle use only, Weather resistant, designed for outdoor use, Surge Protection: 5-Mode / 3,580J / 88,000A, Ratings: 50A / 120V/240V / 12,000W, Product Dimensions: 6" W x 18" H x 6-1/8" D