1 of 3 images
Rite Edge Bowie 2nd Amendment
2 of 3 images
Rite Edge Bowie 2nd Amendment
3 of 3 images
Rite Edge Bowie 2nd Amendment
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 10 in
- Overall Length:
- 15 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Black ABS
- Color:
- Black
Code: 18D-KN1-CN211559SA-211559-SA
MPN: 211559-SA
UPC: 801608215595
$19.95
Product Info for Rite Edge Bowie 2nd Amendment 10.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
15" (38.1cm) overall. 10" (25.4cm) black finish sawback stainless bowie blade. Black ABS handle. Stainless guard. Blade etching. Black nylon belt sheath. Boxed.![]()
Specifications for Rite Edge Bowie 2nd Amendment 10.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Rite Edge |
| Blade Length: | 10 in |
| Overall Length: | 15 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black ABS |
| Weight: | 1.12 lb |
| Color: | Black |
| Length: | 38.1 cm |
Package Contents:
- Rite Edge Bowie 2nd Amendment
Rite Edge Bowie 2nd Amendment 10.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Rite Edge Bowie 2nd Amendment 10.00 in Fixed Blade Knife, Black ABS, 211559SA , MPN: 211559-SA , UPC: 801608215595 , Code: 18D-KN1-CN211559SA-211559-SA
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare