Tap Tap to Zoom
Free Express Shipping!
Made in USA
Help support American manufacturing! Marked models of this product have gone through rigorous review and been certified by the manufacturer as Made in the USA.
Product Info for Geissele Super Modular Rail, MK8, M-LOK, 9.3in, Black, 05-284B
The Geissele Super Modular Rail, MK8, M-LOK, 9.3in, Black, 05-284B Color: Black, Finish: Type III Hardcoat Anodized, Fabric/Material: 6061-T6, Gun Make: AR Platform, Gun Model: AR-15, Gun Type: Rifle, Handguard Length: 9.3 in, Gun Rail: Picatinny, Weight: 9.9 oz, Condition: New, Included Accessories: Standard, Inner Diameter: 1.35 in, Outer Diameter: 2.11 in, Height: 2.3 in, Country of Origin: USA, Mount Type: M-LOK, Quantity: 1. is here at OpticsPlanet with great discounts Up to 15% Off! Please also check out more options for Geissele Mk8 M-Lok Super Modular Rail.
Purchase your new Geissele Super Modular Rail, MK8, M-LOK, 9.3in, Black, 05-284B from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Package Contents:
- Geissele 9.3in M-LOK Super Modular Rail MK8
Specifications for Geissele Super Modular Rail, MK8, M-LOK, 9.3in, Black, 05-284B
| Color | Black |
| Finish | Type III Hardcoat Anodized |
| Fabric/Material | 6061-T6 |
| Gun Make | AR Platform |
| Gun Model | AR-15 |
| Gun Type | Rifle |
| Handguard Length | 9.3 in |
| Gun Rail | Picatinny |
| Weight | 9.9 oz |
| Condition | New |
| Included Accessories | Standard |
| Inner Diameter | 1.35 in |
| Outer Diameter | 2.11 in |
| Height | 2.3 in |
| Country of Origin | USA |
| Mount Type | M-LOK |
| Quantity | 1 |