Tap Tap to Zoom
The Trijicon ACOG 4x32, ARMY Rifle Combat Optic for the M150 w/ TA51 Mount TA31RCO-M150CP Objective Lens Diameter: 32 mm, Magnification: 4 x, Reticle: Illuminated Red TA31RCO-M150CP-EE Chevron, Exit Pupil: 8 mm, Field of View, Linear: 36.8 ft at 100 yds, Eye Relief: 1.5 in, Color: Black, Weight: 16.2 oz, Adjustment Click Value: 1/2 MOA, Length: 5.8 in, Adjustment Type: MOA, Illumination Type: Fiber Optics/Tritium, Shockproof: Yes, Fogproof: Yes, Package Type: Polymer Hard Case, Magnification Type: Fixed, Condition: New, Attachment Type: TA51, Country of Origin: USA, Housing/Frame Material: Forged Aluminum. is here at OpticsPlanet with unbelievable prices 26% Off! Please also check out more options for Trijicon ACOG M150 ARMY Optic Rifle Scope w/ TA51 Mount - 4x32mm.
Purchase your new Trijicon ACOG 4x32, ARMY Rifle Combat Optic for the M150 w/ TA51 Mount TA31RCO-M150CP from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
| Objective Lens Diameter | 32 mm |
| Magnification | 4 x |
| Reticle | Illuminated Red TA31RCO-M150CP-EE Chevron |
| Exit Pupil | 8 mm |
| Field of View, Linear | 36.8 ft at 100 yds |
| Eye Relief | 1.5 in |
| Color | Black |
| Weight | 16.2 oz |
| Adjustment Click Value | 1/2 MOA |
| Length | 5.8 in |
| Adjustment Type | MOA |
| Illumination Type | Fiber Optics/Tritium |
| Shockproof | Yes |
| Fogproof | Yes |
| Package Type | Polymer Hard Case |
| Magnification Type | Fixed |
| Condition | New |
| Attachment Type | TA51 |
| Country of Origin | USA |
| Housing/Frame Material | Forged Aluminum |