Tap Tap to Zoom
Product Info for Aimpoint Micro H-1 Mount 12738
The Aimpoint Micro H-1 Mount 12738 Color: Black, Finish: Semi-matte black, Fabric/Material: High Strength Aluminum, Red Dot Sights-Footprint: Not Applicable, Optic Cut: Not Applicable, Length: 2.7 in, Height: 1.6 in, Condition: New, Additional Features: 3V Lithium Battery. is here at OpticsPlanet with great discounts ! Please also check out more options for Aimpoint Micro H-1/H-2 Red Dot Sight Mount.
Purchase your new Aimpoint Micro H-1 Mount 12738 from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Features of Aimpoint Micro H-1/H-2 Red Dot Sight Mount:
- Screws and tool included
- Shoot more accurately in lower light
- Parallax-free
Package Contents:
- Aimpoint Micro H-1/H-2 Red Dot Sight Mount
Specifications for Aimpoint Micro H-1 Mount 12738
| Color | Black |
| Finish | Semi-matte black |
| Fabric/Material | High Strength Aluminum |
| Red Dot Sights-Footprint | Not Applicable |
| Optic Cut | Not Applicable |
| Length | 2.7 in |
| Height | 1.6 in |
| Condition | New |
| Additional Features | 3V Lithium Battery |