Tap Tap to Zoom
The Hogue SIG K320 Nitron Manual Folding Knife w/ABLE Lock, 3.5in, CPM S30V Stainless Steel, Tanto Blade, Black Polymer Handle, 36360 Blade Length: 3.5 in, Closed Length: 4.5 in, Blade Material: CPM S30V, Serrated: Non-Serrated, Knife Application: Folding Blade, Overall Length: 8 in, Blade Shape: Tanto, Handle Material: Glass/Nylon Polymer, Blade Finish: Black Cerakote, Blade Thickness: 0.125 in, Lock Type: Ambidextrous ABLE Lock, Handle Color: Gray, Weight: 4.18 oz, Country of Origin: USA. is here at OpticsPlanet with fantastic deals 10% Off! Please also check out more options for Hogue SIG K320 Nitron Manual Folding Knife w/ABLE Lock.
Purchase your new Hogue SIG K320 Nitron Manual Folding Knife w/ABLE Lock, 3.5in, CPM S30V Stainless Steel, Tanto Blade, Black Polymer Handle, 36360 from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Hogue 36360: SIG K320 Nitron Manual Folding Knife w/ABLE Lock, 3.5in, CPM S30V Stainless Steel, Tanto Blade, Black Polymer Handle
| Blade Length | 3.5 in |
| Closed Length | 4.5 in |
| Blade Material | CPM S30V |
| Serrated | Non-Serrated |
| Knife Application | Folding Blade |
| Overall Length | 8 in |
| Blade Shape | Tanto |
| Handle Material | Glass/Nylon Polymer |
| Blade Finish | Black Cerakote |
| Blade Thickness | 0.125 in |
| Lock Type | Ambidextrous ABLE Lock |
| Handle Color | Gray |
| Weight | 4.18 oz |
| Country of Origin | USA |