Tap Tap to Zoom
The Steiner Laser Devices SPIR 600mW IR LED Tact. Illuminator, Weapon Mount, Black, 9070 Color: Black, Beam Color: IR, Finish: Matte, Laser Output: 600 mW, Battery Type: CR123A, Battery Life: 2 hours, Battery Quantity: 2, Length: 1.55 in, Width: 1.95 in, Height: 6.75 in, Weight: 5.6 oz, Fabric/Material: Aircraft Aluminum, Condition: New, Mount Type: Rail. is here at OpticsPlanet with fantastic discounts 28% Off! Please also check out more options for Steiner Laser Devices SPIR 600mW IR LED Tactical Illuminator.
Purchase your new Steiner Laser Devices SPIR 600mW IR LED Tact. Illuminator, Weapon Mount, Black, 9070 from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
| Color | Black |
| Beam Color | IR |
| Finish | Matte |
| Laser Output | 600 mW |
| Battery Type | CR123A |
| Battery Life | 2 hours |
| Battery Quantity | 2 |
| Length | 1.55 in |
| Width | 1.95 in |
| Height | 6.75 in |
| Weight | 5.6 oz |
| Fabric/Material | Aircraft Aluminum |
| Condition | New |
| Mount Type | Rail |