Tap Tap to Zoom
Product Info for Trijicon Tenebraex Flip Cap Set, 1-8x28 VCOG, AC11032
The Trijicon Tenebraex Flip Cap Set, 1-8x28 VCOG, AC11032 Objective Lens Diameter: 28 mm, Finish: Matte, Fabric/Material: Polymer, Included Accessories: Cover for Ocular/Objective, Outer Diameter: 28 mm, Color: Black, Condition: New, Diameter: 28 mm, Weight: 3 oz. is here at OpticsPlanet with great discounts 17% Off! Please also check out more options for Trijicon Tenebraex Flip Cap Set for 1-8x28 VCOG.
Purchase your new Trijicon Tenebraex Flip Cap Set, 1-8x28 VCOG, AC11032 from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Package Contents:
- Trijicon Tenebraex Flip Cap Set for 1-8x28 VCOG
Specifications for Trijicon Tenebraex Flip Cap Set, 1-8x28 VCOG, AC11032
| Objective Lens Diameter | 28 mm |
| Finish | Matte |
| Fabric/Material | Polymer |
| Included Accessories | Cover for Ocular/Objective |
| Outer Diameter | 28 mm |
| Color | Black |
| Condition | New |
| Diameter | 28 mm |
| Weight | 3 oz |