Tap Tap to Zoom
- Number of Rounds:
- 5
- Shot Size:
- 9
Code: WQ-LAS-ALBTSS4139-LBTSS4139
MPN: LBTSS4139
UPC: 020892029118
Product Info for Winchester Beard TSS 410 Gauge 13/16 oz 3 inch Shotgun Ammunition
With a reputation steeped in tradition, Winchester has earned the moniker 'The American Legend' by delivering on their commitment to innovation & excellence in everything Winchester does.![]()
Specifications for Winchester Beard TSS 410 Gauge 13/16 oz 3 inch Shotgun Ammunition:
| Manufacturer: | Winchester |
| Gauge: | .410 |
| Number of Rounds: | 5 |
| Shot Size: | 9 |
| Shell Length: | 3 in |
| Muzzle Velocity: | 1100 ft/s |
| Shotgun Shot Weight: | 13/16 oz |
| Cartridge Case Material: | Plastic |
| Caliber: | .410 Bore |
| Length: | 3 in |
Package Contents:
- Winchester Beard TSS 410 Gauge 13/16 oz 3 inch Shotgun Ammunition
Winchester Beard TSS 410 Gauge 13/16 oz 3 inch Shotgun Ammunition Orderable Models
List of Orderable Models
- Winchester Beard TSS 410 Gauge 13/16 oz 3 inch Shotgun Ammo, #9, 5 Rounds, LBTSS4139 , MPN: LBTSS4139 , UPC: 020892029118 , Code: WQ-LAS-ALBTSS4139-LBTSS4139