Tap Tap to Zoom
This page is for information purpose only
Opticsplanet, Inc. does not sell firearms and does not have a Federal Firearms License (FFL).
Product Info for Iver Johnson Arms Stryker 1 AR12 Pistol Grip 3 in Tactical Semi-Auto Shotgun, 12 Gauge, 20 inch Barrel
Manufactured to be a very good product for almost anybody, we are sure you'll love the Iver Johnson Arms Stryker 1 AR12 Pistol Grip 3 in Tactical Semi-Auto Shotgun, 12 Gauge, 20 inch Barrel.![]()
Formulated by using some of the very most durable and dependable materials available, these Shop by Firearm Model through Iver Johnson Arms provides you with something that will give you a great deal of consistency.
Iver Johnson Arms has been making high quality merchandise for a very long time, and the Iver Johnson Arms Stryker 1 AR12 Pistol Grip 3 in Tactical Semi-Auto Shotgun, 12 Gauge, 20 inch Barrel is their particular manner of showing you how much they care.
Right here at OpticsPlanet, we make it our obligation to purchase the best solution for all your needs, and exhibiting the Iver Johnson Arms Stryker 1 AR12 Pistol Grip 3 in Tactical Semi-Auto Shotgun, 12 Gauge, 20 inch Barrel is one thing that we're pleased to offer.
Specifications for Iver Johnson Arms Stryker 1 AR12 Pistol Grip 3 in Tactical Semi-Auto Shotgun, 12 Gauge, 20 inch Barrel:
| Manufacturer: | Iver Johnson Arms |
| Finish: | Blued |
| Gun Make: | Iver Johnson |
| Gun Model: | Iver Johnson Stryker |
| Gun Type: | Shotgun |
| Gauge: | 12 |
| Barrel Length: | 20 in |
| Action Type: | Gas Operated Semi-Automatic |
| Trigger Type: | Single-Stage |
| Choke Type: | Cylinder |
| Shotgun Chamber Length: | 3 in |
| Stock Type: | Pistol Grip Shotgun Stock |
| Stock/Brace Material: | Synthetic |
| Weight: | 7.69 lb |
| Overall Length: | 38 in |
| Stock Color: | Black |
| Firearm Receiver Color: | Black |
| Hand: | Right |
Package Contents:
- Iver Johnson Arms Stryker 1 AR12 Pistol Grip 3in Tactical Semi-Auto Shotgun, 12 Gauge, 20in Barrel
Related Products to Iver Johnson Arms Stryker 1 AR12 Pistol Grip 3 in Tactical Semi-Auto Shotgun, 12 Gauge, 20 inch Barrel
Iver Johnson Arms Stryker 1 AR12 Pistol Grip 3 in Tactical Semi-Auto Shotgun, 12 Gauge, 20 inch Barrel Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- Iver Johnson Arms Stryker 1 AR12 Pistol Grip 3in Tactical Semi-Auto Shotgun, 12 Gauge, 20 inch Barrel, Synthetic Black Stock, 2 Mag, 5 Round Capacity, Blued Black, STRYKER-1 , MPN: STRYKER-1 , UPC: 796167791898 , Code: 2OC-FS1-ZN27-STRYKER-1








































