Tap Tap to Zoom
The Streamlight TLR-8 A Weapon Light and Laser, High Switch Mounted on TLR-8A, CR123A, Green Beam, 500 Lumens, Black, 69433 Light Output: 500 lumens, Bulb Type: LED, Battery Type: CR123A, Beam Color: Green, Color: Black, Beam Distance: 140 m, Length: 2.58 in, Weight: 2.64 oz, Battery Life: 1.5 Hours, Weather Resistance: Water Resistant, Finish: Anodized, Battery Quantity: 1, Additional Features: High Switch Mounted on TLR-8A, Condition: New, Fabric/Material: Aluminum, Mount Type: Rail. is here at OpticsPlanet with great discounts Up to 49% Off! Please also check out more options for Streamlight TLR-8A LED Weapon Light and Laser.
Purchase your new Streamlight TLR-8 A Weapon Light and Laser, High Switch Mounted on TLR-8A, CR123A, Green Beam, 500 Lumens, Black, 69433 from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Streamlight 69433: TLR-8 A Weapon Light and Laser, High Switch Mounted on TLR-8A, CR123A, Green Beam, 500 Lumens, Black
| Light Output | 500 lumens |
| Bulb Type | LED |
| Battery Type | CR123A |
| Beam Color | Green |
| Color | Black |
| Beam Distance | 140 m |
| Length | 2.58 in |
| Weight | 2.64 oz |
| Battery Life | 1.5 Hours |
| Weather Resistance | Water Resistant |
| Finish | Anodized |
| Battery Quantity | 1 |
| Additional Features | High Switch Mounted on TLR-8A |
| Condition | New |
| Fabric/Material | Aluminum |
| Mount Type | Rail |