Tap Tap to Zoom
Prices and availability subject to change.
Product Info for GBRS Group Cordura Wrap Bundle x SIG Sauer P320 OWB Belt Holster
The GBRS Group x Priority 1 modular holster, DJ Shipleys favorite go-to holster for range use, is built from durable Boltaron with adjustable screw-on retention to suit individual user preference. Its open-ended design accommodates threaded barrels and compensators, while the optics-cut ready platform supports most slide-mounted optics. Versatile mounting options - including belt and drop-leg configurations - optimize your carry experience, and it pairs seamlessly with the True North Concepts Modular Holster Adapter.![]()
To elevate both performance and aesthetics, the GBRS Group Cordura Holster Wrap integrates perfectly with this OWB holster. Precision laser-cut from 500D Cordura, the wrap eliminates the reflective shine of polymer holsters and adds a rugged, abrasion-resistant exterior layer - delivering signature reduction and long-term durability. Whether youre matching a Multicam environment or simply adding silent protection to your sidearm carrier, this combination delivers GBRS Group's signature Tier 1- reliability.
Specifications for GBRS Group Cordura Wrap Bundle x SIG Sauer P320 OWB Belt Holster:
| Manufacturer: | GBRS Group |
| Gun Make: | SIG Sauer |
| Gun Model: | SIG Sauer M17, SIG Sauer P320 X-Carry, SIG Sauer P320 Carry, SIG Sauer P320 Full Size, SIG Sauer P320 X5 Legion, SIG Sauer P320, SIG Sauer P320 Compact, SIG Sauer M18 |
| Caliber: | 9mm Luger, .40 Special |
| Holster Type: | Outside the Waistband Holster |
| Light/Laser Attachment: | SureFire X300U |
| Holster Size: | One Size |
| Size: | One Size |
| Finish: | Matte |
| Application: | Duty |
| Quantity: | Set |
| Fastener/Closure Type: | Slip On |
| Included Accessories: | Wrap Bundle |
| Age Group: | Adults |
| Activity/Occasion: | Travel, Work, Outdoor, Casual |
| Seasonal/Temperature Use: | All Seasons |
| Application: | Outdoor, Work, Casual, Everyday |
| Height: | 9 in |
| Width: | 7 in |
| Gun Type: | Pistol |
| Weight: | 1.8 oz |
| Fabric/Material: | 500D Cordura |
| Fit: | Regular |
| Gender: | Unisex |
Features of GBRS Group Cordura Wrap Bundle x SIG Sauer P320 OWB Belt Holster
- Adjustable positive retention
- Paddle Attachment included
- Open muzzle to accept threaded barrels and compensators
- Supports aftermarket sights, including suppressor height sights
- Optic Cut Ready to accommodate most slide-mounted optics
- Precision formed from 0.93 Boltaron
Package Contents:
- GBRS Group Cordura Wrap Bundle x SIG Sauer P320 OWB Belt Holster
Ammunition







GBRS Group Cordura Wrap Bundle x SIG Sauer P320 OWB Belt Holster Orderable Models
List of Orderable Models
- GBRS Group Cordura Wrap Bundle x OWB Belt Holster, SIG Sauer P320, Compact, Carry, X-Carry, Full Size, X5 Legion, M17, M18, Left Hand, Multicam/FDE, One Size, BN-HS-OWB-SIG-FDE-MCW-L , MPN: BNDL-HOLS-OWB-SIG-FDE-MCW-L , Code: 62O-HT5-52A41B3F-BN-HS-OWB-SIG-FDE-MCW-L
- GBRS Group Cordura Wrap Bundle x OWB Belt Holster, SIG Sauer P320, Compact, Carry, X-Carry, Full Size, X5 Legion, M17, M18, Right Hand, Multicam/Black, One Size, BN-HS-OWB-SIG-BLK-MCW-R , MPN: BNDL-HOLS-OWB-SIG-BLK-MCW-R , Code: 62O-HT5-52A41B3F-BN-HS-OWB-SIG-BLK-MCW-R
- GBRS Group Cordura Wrap Bundle x OWB Belt Holster, SIG Sauer P320, Compact, Carry, X-Carry, Full Size, X5 Legion, M17, M18, Right Hand, Multicam/OD Green, One Size, BN-HS-OWB-SIG-ODG-MCW-R , MPN: BNDL-HOLS-OWB-SIG-ODG-MCW-R , Code: 62O-HT5-52A41B3F-BN-HS-OWB-SIG-ODG-MCW-R
- GBRS Group Cordura Wrap Bundle x OWB Belt Holster, SIG Sauer P320, Compact, Carry, X-Carry, Full Size, X5 Legion, M17, M18, Left Hand, Multicam/OD Green, One Size, BN-HS-OWB-SIG-ODG-MCW-L , MPN: BNDL-HOLS-OWB-SIG-ODG-MCW-L , Code: 62O-HT5-52A41B3F-BN-HS-OWB-SIG-ODG-MCW-L
- GBRS Group Cordura Wrap Bundle x OWB Belt Holster, SIG Sauer P320, Compact, Carry, X-Carry, Full Size, X5 Legion, M17, M18, Right Hand, Multicam/FDE, One Size, BN-HS-OWB-SIG-FDE-MCW-R , MPN: BNDL-HOLS-OWB-SIG-FDE-MCW-R , Code: 62O-HT5-52A41B3F-BN-HS-OWB-SIG-FDE-MCW-R
- GBRS Group Cordura Wrap Bundle x OWB Belt Holster, SIG Sauer P320, Compact, Carry, X-Carry, Full Size, X5 Legion, M17, M18, Left Hand, Multicam/Black, One Size, BN-HS-OWB-SIG-BLK-MCW-L , MPN: BNDL-HOLS-OWB-SIG-BLK-MCW-L , Code: 62O-HT5-52A41B3F-BN-HS-OWB-SIG-BLK-MCW-L































































































































































































