1 of 1 images
Spikes Tactical Roadhouse Semi-Auto Rifle, 7.62x51mm NATO, 18 in barrel, 1-12 Twist, Threaded, No Magazine Rounds, STRX010M5D-FRRMPG
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
This page is for information purpose only
Opticsplanet, Inc. does not sell firearms and does not have a Federal Firearms License (FFL).
Product Info for Spikes Tactical Roadhouse Semi-Auto Rifle, 7.62x51mm NATO, 18 in barrel
Spikes STRX010M5D Roadhouse 308 Win,7.62x51mm NATO 18" No Magazine Black Hard Coat Anodized Adjustable Magpul ACS Stock![]()
Specifications for Spikes Tactical Roadhouse Semi-Auto Rifle, 7.62x51mm NATO, 18 in barrel:
| Manufacturer: | Spikes Tactical |
| Gun Model: | Spikes Tactical Roadhouse |
| Gun Type: | Rifle |
| Caliber: | 7.62x51mm NATO |
| Barrel Length: | 18 in |
| Action Type: | Gas Operated Semi-Automatic |
| Barrel Twist Rate: | 1-12 |
| Magazine Capacity: | 0 Round |
| Weight: | 9.3 lb |
| Height: | 5.5 in |
| Width: | 15 in |
| Length: | 41 |
| Hand: | Right |
| Fabric/Material: | 7075-T6 Aluminum |
Package Contents:
- Spikes Tactical Roadhouse Semi-Auto Rifle, 7.62x51mm NATO, 18 in barrel
Spikes Tactical Roadhouse Semi-Auto Rifle, 7.62x51mm NATO, 18 in barrel Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- Spikes Tactical Roadhouse Semi-Auto Rifle, 7.62x51mm NATO, 18 in barrel, 1-12 Twist, Threaded, No Magazine Rounds, STRX010M5D-FRRMPG , MPN: STRX010M5D , UPC: 815648025281 , Code: 2A8-FR1-CTRT414-STRX010M5D-FRRMPG
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare






















































