Tap Tap to Zoom
Weaver KASPA-Z Tactical Zombie Scope - 1.5-6x32mm w/ Z-CIRT Reticle 849843 has been discontinued by Weaver and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Rifle Scopes & Accessories, Rifle Scopes yourself to try and find the perfect replacement for you!
The Weaver KASPA-Z Tactical Zombie Scope - 1.5-6x32mm w/ Z-CIRT Reticle 849843 ensures that you're prepared when the dreaded zombies come to your town. Featuring a tactical 30mm tube for easy and versatile mounting, this Rifle Scope from Weaver ensures that you're always prepared for whatever you encounter. With an extremely visible reticle in low light conditions, the Weaver KASPA-Z Tactical Zombie Rifle Scope is easy to use at any time and ensures the best possible accuracy in all weather. The reliable windage and elevation adjustments on the Weaver KASPA-Z Tactical Zombie Adjustable Scope make using this scope easier than ever. When you want a unique Rifle Scope with laser etched bio-hazard warning symbols and other zombie features, the Weaver KASPA-Z Tactical Decorative Zombie Scope combines a cool look with top-of-the-line technology to form a truly excellent rifle scope.![]()
| Magnification: | 1.5-6x |
| Objective Lens: | 32mm |
| Special Features: | Zombie |
| Finish: | Matte |
| Reticle: | Illuminated Z-CIRT |
| Exit Pupil: | 21.3 - 5.3mm |
| Field Of View ft @ 100 yds: | 109-27ft |
| Eye Relief: | 3.54"~3.15" |
| Click Value in. @100 yds: | 1 |
| Length: | 10.83in |
| Adjustment Value Range in @ 100 yds: | 80 |
| Weight: | 16.5oz |